Dodano: 19 lutego 2024 08:00

Strażacy z OSP Boguszów uratowali sarnę

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Strażacy z OSP Boguszów zostali wezwani do nietypowego zdarzenia w niedzielne popołudnie. Alarm dotyczył sarny uwięzionej pod samochodem osobowym.

Dla nas każde życie jest równie ważne, a do każdego zgłoszenia podchodzimy z maksymalną powagą i zaangażowaniem. Tak było i tym razem, kiedy otrzymaliśmy wezwanie na ulicę Reymonta, gdzie pod zaparkowanym pojazdem znajdowała się przestraszona sarna. Zwierzę, prawdopodobnie spłoszone, próbowało uciec i nieszczęśliwie znalazło się pod samochodem. Nie było w stanie wydostać się o własnych siłach – mówi Emil Stroisz z OSP Boguszów.

Strażacy są przeszkoleni do pracy z różnymi gatunkami zwierząt, zarówno domowymi, jak i dzikimi. To dzięki ich profesjonalnym działaniom, udało się bezpiecznie wydobyć sarnę spod pojazdu.

REKLAMA

Z doświadczeniem w podobnych sytuacjach, przystąpiliśmy do akcji. Sarnę ewakuowano i przetransportowano poza obszar zabudowany. Zwierzę odeszło w nieznanym kierunku, odzyskując wolność – mówią strażacy z OSP.

Przypominamy, że strażacy OSP z Boguszów poszukują nowych członków. Ogłoszony kilka dni temu nabór przedłużono do 24 lutego. Więcej informacji w artykule https://dziennik.walbrzych.pl/boguszow-gorce-poszukiwani-strazacy-ochotnicy/

fot. użyczone OSP Boguszów

fot. użyczone OSP Boguszów

fot. użyczone OSP Boguszów

fot. użyczone OSP Boguszów

fot. użyczone OSP Boguszów

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także