Dodano: 26 marca 2024 08:45

Strażacy podsumowali rok. Najmniej pożarów od 10 lat, pracy ciągle jednak sporo

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyska straż pożarna podsumowała 2023 rok. Najważniejsza informacja jest taka, że odnotowano najmniejszą liczbę pożarów od 10 lat. To nie oznacza jednak, że strażacy nie mieli pracy.

Najczęściej strażacy wyjeżdżali do tak zwanych miejscowych zagrożeń – to wypadki drogowe, izolowana pomoc medyczna czy też usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Najbardziej dała się strażakom we znaki okiść, która w lutym ubiegłego roku skuła niemal cały powiat wałbrzyski:

– Na początku troszeczkę sparaliżowało to teren powiatu. Z punktu widzenia ilości tych zdarzeń nie byliśmy w stanie w jednej chwili obsłużyć wszystkich. Natomiast sukcesywnie dążyliśmy do tego żeby udrożnić drogi i wspierać samorząd i już system sobie z tym poradził. – to Paweł Kaliński, komendant walbrzyskiej straży pożarnej,

REKLAMA

Chociaż rzeczywiście w 2023 roku odnotowano aż o 240 pożarów mniej niż w najlepszym w tej dekadzie 2013 roku nie obyło się bez groźnych akcji

– Takie charakterystyczne zdarzenie, które było, to pożar gazociągu, do którego doszło na terenie Piaskowej Góry. Długotrwała akcja, wspólne działania z pogotowiem gazowym. Uporaliśmy się w wczesnych godzinach rannych, bo to praktycznie cały dzień i noc ta akcja trwała. Była o tyle skomplikowana, że wystąpiła konieczność odkopania tego gazociągu i doprowadzenia do jego uszczelnienia. 

Konferencja podsumowująca działania straży w 2023 roku była także okazją do zaznaczenia najważniejszych celów na nadchodzący rok. Tu wałbrzyscy strażacy mówią przede wszystkim o konieczności kupna nowego podnośnika, który zastąpi stary, wysłużony wóz, służący strażakom jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 1 w Śródmieściu miasta.

Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu

Państwowa Straż Pożarna w Wałbrzychu

Wałbrzych. Pożar na Giserskiej. Co najmniej jedna osoba poszkodowana

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Walbrzych

fot. A. Pisarska / Dzienik Wałbrzych

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także