Straż pożarna w Zamku Książ. Co się dzieje?

14 lutego 2019 20:07. Interwencja straży pożarnej przy Zamku Książ. fot. użyczone

Tematy: 


Późnym popołudniem przed Zamek Książ podjechały cztery wozy strażackie na sygnałach. Przestraszyłem się. Co się dzieje? Pożar w zamku? – napisał do nas zaniepokojony obecnością strażaków nasz czytelnik, pan Marek, który przesłał nam także zdjęcia. Sprawdziliśmy. Strażacy interweniowali, bo włączyła się czujka dymu w hotelu przy Zamku Książ.

Interwencja strażaków to reakcja na automatyczne zgłoszenie z czujki dymowej w hotelu. Obiekt został przeszukany. W pokojach znajdujących się w zasięgu czujki niczego nie znaleziono.

Przy tej okazji strażacy przypominają i apelują, by mieć na rozwadze że tego rodzaju systemy mogą zostać pobudzone nawet przez rozpylenie kosmetyków w aerozolu.

REKLAMA

Warto także przypomnieć, że na terenie samego zamku, po pożarze w 2014 roku zainstalowano nowoczesny system podobnych urządzeń. Te przekazują sygnał od razu do siedziby strażaków.

Panu Markowi dziękujemy za czujność, a wszystkich czytelników, którzy są świadkami ważnych czy ciekawych wydarzeń, chcą podzielić się z nami problemem czy pochwalić sukcesem zachęcamy do kontaktu przez profil na Facebooku lub drogą elektroniczną na adres redakcja@dziennik.walbrzych.pl.

Interwencja straży pożarnej przy Zamku Książ. fot. użyczone

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 lutego 2019 20:07
`