Strajk nauczycieli. ZNP i FZZ nie siądą do rozmów z rządem przy okrągłym stole. Maturzyści mają być klasyfikowani

23 kwietnia 2019 17:23. Trwa strajk nauczycieli. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


– Chcemy rozmawiać o edukacji i rozmawiamy, ale nie w zaproponowanej stadionowej formule – poinformował na twitterze Związek Nauczycielstwa Polskiego. W zaplanowanych na piątek rozmowach przy okrągłym stole nie wezmą udziału także przedstawiciele Forum Związków Zawodowych, takie decyzje zapadły dziś w Warszawie w czasie spotkania związkowców. Jednocześnie  Komitet Strajkowy zaapelował o zwoływanie w tym tygodniu rad pedagogicznych.

Jak informuje portal TVN24, do spotkania związkowców, pracodawców i strony rządowej doszło dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog”. To tu miały zapaść ustalenia dotyczące piątkowego spotkania przy okrągłym stole, zaproponowanym przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Przed godziną siedemnastą przedstawiciele ZNP i FZZ poinformowali, że nie wezmą udziału w piątkowym spotkaniu, głównie ze względu na to, że do końca nie wiadomo, jaką formułę miało by ono przyjąć, w jaki sposób dyskutowany był by problem zmian w oświacie.

REKLAMA

Co dalej?

Strajk ma trwać do odwołania, ale są też dobre wieści dla maturzystów. Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy podjął decyzję, aby uczniowie byli klasyfikowani i taki apel trafił do dyrektorów szkół w całej Polsce.

OMKS zaapelował by rady pedagogiczne zostały zwołane do końca tego tygodnia i by w tym czasie doszło do klasyfikacji uczniów. Apel dotyczy także strajkujących nauczycieli, by ci wzięli udział w radach zapewniając kworum.

Do tematu będziemy wracać.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 kwietnia 2019 17:23
`