Strajk nauczycieli. Zdaniem kuratorium, jutrzejszy egzamin ósmoklasisty nie jest zagrożony

14 kwietnia 2019 21:22. Strajk nauczycieli. Dzień 1. 8.04.2019 r. Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Ponad 26 tysięcy ósmoklasistów rozpocznie jutro na Dolnym Śląsku egzaminacyjny maraton. Zdaniem kuratorium, mimo trwającego strajku nauczycieli, testy odbędą się bez problemów w 754 szkołach w regionie, także w Wałbrzychu.

O tym, że egzaminy przebiegną bez problemów, dolnośląski kurator oświaty, Roman Kowalczyk informował już w piątek. Warto jednak dodać, że organizacja rozpoczynających się jutro egzaminów wymaga większego zaangażowania pedagogów, bo ósmoklasistów jest około 3 tysiące więcej niż gimnazjalistów, którzy swoje testy zakończyli w piątek. Te mimo problemów ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych ostatecznie odbyły się bez większych problemów.

Największym wyzwaniem będą środowe testy, gdy uczniowie będą zdawać języki obce. Tego dnia trzeba skompletować większą liczbę komisji. Z zebranych w ubiegłym tygodniu danych wynika, że do uzupełnienia poniedziałkowych składów komisji potrzeba było około 330 osób, wtorkowych 320, a środowych ponad 550.

REKLAMA

Do szkół, w których brakuje pedagogów do komisji skierowane zostaną osoby z wykształceniem pedagogicznym, które zgłosiły kuratorium chęć pomocy w organizacji egzaminów. Na Dolnym Śląsku zgłosiło się ponad tysiąc chętnych. Pomocą służą także pracownicy dolnośląskiego kuratorium i poszczególnych delegatur.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 kwietnia 2019 21:22
`