Dodano: 26 marca 2024 07:22

Starostwo powiatowe w Wałbrzychu inwestuje w utrzymanie dróg. Nowa zamiatarka już pracuje

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Blisko pół miliona złotych kosztowała nowa zamiatarka drogowa, którą kupił powiat wałbrzyski. To doposażenie brygady drogowej, pracującej w strukturach starostwa.

Całość kosztowała 494 952 zł, a zakup został zrealizowany ze środków własnych powiatu. Dzięki przemyślanej polityce finansowej możemy inwestować w kolejny sprzęt bez konieczności zaciągania kredytów i emitowania obligacji. Auto będzie na co dzień wykorzystywane do utrzymania dróg powiatowych – powiedział Krzysztof Kwiatkowski, starosta powiatu wałbrzyskiego.

W samym kupnie samochodu nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że powiat wałbrzyski jest jednym z niewielu samorządów w regionie, który zadania letniego i zimowego utrzymania, naprawy dróg realizjuje niemal w stu procentach we własnym zakresie. Większość zadań wykonuje właśnie wspomniana brygada remontowo-drogowa, która swoją bazę ma w Walim.

REKLAMA

Zamiatarka jest wyposażona w funkcję szczotek lewo/prawo, zasysanie zanieczyszczeń, skrapianie, system czyszczenia studzienek, myjkę ciśnieniową. Zbiornik na nieczystości ma aż 6 m³, natomiast pojemnik na wodę – 1600 litrów – dodaje starosta.

Pod opieką starostwa pozostaje 180 km dróg na terenie 6 gmin, najwięcej, bo aż 33%, właśnie w gminie Walim.

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

fot. użyczone Starostwo Powiatowe

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także