Dodano: 31 października 2024 15:32
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i największa wałbrzyska uczelnia wyższa podpisały porozumienie w sprawie współpracy
Tematy: leonard górski powiat wałbrzyski Robert Wiszniowski starostwo powiatowe
Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu i największa wałbrzyska uczelnia wyższa podpisały porozumienie w sprawie współpracy. Dokument wyznacza kierunki i obszary, w jakich obie instytucje mogą wzajemnie się uzupełniać w najbliższych latach.
Akademia Nauk Stosowanych to największa wałbrzyska uczelnia wyższa. Studiuje na niej ponad tysiąc studentów, kształcących się na kilkunastu kierunkach. I to właśnie ten bardzo szeroki wachlarz specjalizacji ma być kluczem do współpracy.
– Musimy współpracować na wielu płaszczyznach, między innymi w ten sposób, że chcemy, aby studenci, którzy kształcą się na akademii, mogli opracowywać różnego rodzaju dokumenty dla nas, na przykład promocyjne ulotki, zaproszenia czy nawet trasy transportu międzygminnego lub powiatowego – powiedział Leonard Górski, starosta powiatu wałbrzyskiego.
– Chcemy, aby region się rozwijał, chcemy, aby ludzie się kształcili. Te dwie sfery idą ze sobą w paradzie, są nieodłączne i zasadnicze – mówi profesor Robert Wiszniowski, rektor Akademii Nauk Stosowanych w Wałbrzychu.
Pierwsze projekty mają być realizowane już w tym roku akademickim. Starostwo zabiega również o utworzenie uczelnianej klasy patronackiej w jedynej prowadzonej przez siebie szkole średniej – Zespole Szkół Ceramicznych w Szczawnie-Zdroju.
Skończyłeś czytać? Zobacz najważniejsze aktualności z Wałbrzycha:
PRZEJDŹ DO STRONY GŁÓWNEJ →
Zobacz także
- Wałbrzych. Do końca tygodnia nowa sygnalizacja świetlna na Podzamczu
- Wałbrzych. Ulica Beethovena jak nowa
- Pedofil z Nowej Rudy usłyszał zarzuty
- W całym regionie zawyją syreny. Służby apelują o zachowanie spokoju
- Wałbrzych podpisał umowę na remont ulicy Bukowej. Prace potrwają kilka miesięcy
- Wyjątkowa akcja na 75-lecie RCKiK. Chcą zebrać 75 litrów krwi [VIDEO ROZMOWA]
Najczęściej czytane
Wałbrzych. Prywatni przewoźnicy jednak nie będą mogli korzystać z przystanków w Wałbrzychu
Kolejne utrudnienia między Starymi Bogaczowicami a Strugą. Drogę będą zamykać każdego wieczoru
Głuszyca będzie miała nowy basen. Przebudowa ruszy po tym sezonie
Ulica Beethovena oficjalnie otwarta. Dawne tereny pokopalniane zmieniły się nie do poznania
Region. Wypadek z udziałem konia. Nie żyje 18-miesięczne dziecko








