Dodano: 28 marca 2023 18:58

Starostwo kupuje od Szczawna-Zdroju starą szkołę. Remont budynku pochłonie majątek

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


00 tysięcy złotych zapłaci Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu gminie Szczawno-Zdrój za budynek szkoły przy ulicy Bocznej, będący częścią Zespołu Szkół Ceramicznych. Po remoncie będzie uczyła się tam młodzież z orzeczeniami specjalnego wsparcia w procesie edukacji. Zanim to się jednak stanie trzeba wydać majątek.

Jak powiedział naszej reporterce starosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski w budynku, w którym co prawda uczą się dziś dzieci, musi zostać przeprowadzona gruntowna modernizacja. Ekipa budowlana wejdzie tam tuż po zakończeniu roku szkolnego.

Trzeba będzie zacząć od najprostszych rzeczy, czyli od kanalizacji, od przyłączy, które są tam, dokonać przejrzenia i zabezpieczyć te budynki w stu procentach od strony sanitarnej. A później adaptować już poszczególne klasy, pomieszczenia pod realizację konkretnych zadań.

REKLAMA

To pochłonie gigantyczne pieniądze. Budynek wymaga osuszenia, a kanalizacja gruntownej przebudowy. Szacuje się, że koszt tych prac przekroczyć może milion złotych.

Jak zapewnia starosta, po zakończonym remoncie w budynku prowadzone będą zajęcia w klasach specjalnych.

Te budynki w głównej mierze mają wykonywać zadania, które realizujemy w Zespole Szkół im Marii Skłodowskie-Curie. Chodzi tutaj głównie o umieszczenie dzieciaków, które uczą się w oddziałach specjalnych.

A takich dzieci w dobie propandemicznej, przybywa lawinowo, powiedział mi starosta Kwiatkowski. Tak jak powiedziałem, prace rozpoczną się tuż po wakacjach. Przed starostwem jeszcze cały ciąg procedur administracyjnych związanych z kupnem i przejęciem nieruchomości. Kiedy dzieci wejdą do nowo wyremontowanej szkoły? Tu termin poznamy dopiero w okresie wakacji.

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Fot. A.Pisarska / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także