Stare Bogaczowice wybudują mieszkania komunalne. Blok stanie w Strudze

12 sierpnia 2021 11:31. W Starych Bogaczowicach powstaną mieszkania komunalne fot. Dziennik Wałbrzych

W sierpniu ma ruszyć budowa mieszkań komunalnych na terenie gminy Stare Bogaczowice. To pierwsza, tego typu inwestycja w gminie. W wielorodzinnym budynku, który stanie w Strudze powstanie trzydzieści mieszkań. Koszt budowy 8,5 mln złotych.

Lokalizacja jest bardzo dobra. Struga, na wyjeździe, blisko Wałbrzych. Będą to mieszkania komunalne, także dla mieszkańców naszej gminy. Myślę, że powoli będziemy rozładowywać tłok mieszkaniowy, bo tak naprawdę nie ma w gminie mieszkań – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

W pierwszej kolejności lokale mają trafić do mieszkańców gminy Stare Bogaczowice. Gdy pula chętnych się wyczerpie, niewykluczone, że będą mieli na nie szanse także ci, którzy postanowią zamieszkać w gminie.

REKLAMA

Budując komunalne mieszkania gmina chce zatrzymać młodych mieszkańców, którzy do tej pory bardzo często w poszukiwaniu swojego lokum wyjeżdżali do większych miast.

To największa inwestycja w historii gminy Stare Bogaczowice. Cieszymy się z tego powodu. Dostaliśmy częściowo dofinansowanie. W sierpniu zaczynamy budowę. Koniec zaplanowany jest na grudzień 2022 roku – dodaje wójt.

Przygotowane zostaną mieszkania od 50 do blisko 80 metrów kwadratowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 sierpnia 2021 11:31
`