Stare Bogaczowice. Ruszyły zapisy do Półmaratonu Górskiego „Z flagą na Trójgarbie”

26 marca 2024 07:03. Charytatywny bieg na Trójgarb stawiamy Tymka na równe nóżki fot. A. Pisarska/dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Trwają zapisy do IX Pólmaratonu Górskiego  „Z flagą na Trójgarbie”. Bieg, w którym biorą udział zarówno amatrozy, jak i zawodowi biegacze, zaplanowano 5 maja. Imprezę organizują wspólnie gminy Czarny Bór i Stare Bogaczowice.

5 maja miłośnicy biegów górskich pobiegną w Starych Bogaczowicach, gdzie zmierzą się z malowniczymi trasami Masywu Trójgarbu. Dziewiąta edycja tego popularnego półmaratonu zapowiada się emocjonująco, z dwoma dystansami do wyboru: około 22-kilometrowym „Górskim Półmaratonem z Flagą na Trójgarbie” i krótszym, 11-kilometrowym wyścigiem „Górską Dychą Pod Trójgarbem”.

Start oraz meta wyścigu umiejscowione będą przy zalewie w Starych Bogaczowicach, co gwarantuje nie tylko piękne widoki, ale także doskonałą infrastrukturę do obsługi biegaczy – mówi Ilona Bujalska, dyrektor Centrum Kultury w Starych Bogaczowicach.

REKLAMA

Zapisy trwają. Zgłoszenia przyjmowane będą do  30 kwietnia na stronie www.ultimasport.pl. Warto się pospieszyć, bo limit uczestników wynosi 500 osób. Po zamknięciu zapisów online, o ile zostaną wolne miejsca, możliwe będzie zapisanie się w dniu wydarzenia.

To nie tylko sportowe wyzwanie, ale również święto lokalnej społeczności i miłośników biegania. Wydarzenie każdego roku przyciąga zarówno uczestników, jak i kibiców, którzy wspólnie tworzą wspaniałą atmosferę – mówi Mirosław Lech, wójt gminy Stare Bogaczowice.

Opłata startowa jest progresywna i zależna od daty zgłoszenia:

  • Do 12 kwietnia: 50 zł,
  • Od 13 kwietnia do 30 kwietnia: 70 zł,
  • W dniach od 1 do 5 maja: 100 zł,
  • z preferencyjnymi stawkami dla osob po 60 roku życia 50% ceny
  •  Dla mieszkańców Gminy Stare Bogaczowice oraz Gminy Czarny Bór opłata startowa wynosi 25 zł.

fot. plakat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 marca 2024 07:03
`