Dodano: 1 lipca 2024 11:05

Stare Bogaczowice. Nietrzeźwy kierowca z sądowym zakazem i listem gończym zatrzymany dzięki reakcji świadków

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Blisko trzy promile alkoholu, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów to tylko nieliczne kłopoty 48-letniego mężczyzny. W niedzielę w Starych Bogaczowicach dzięki reakcji świadków zdarzenia udało się zatrzymać nietrzeźwego. Okazało się, że był on również poszukiwany listem gończym.

Funkcjonariusze Policji otrzymali zgłoszenie o podejrzanie zachowującym się kierowcy, który przyjechał samochodem pod sklep. Jak relacjonowali świadkowie, mężczyzna był pod widocznym wpływem alkoholu. Widząc to, kilka osób postanowiło zareagować. Obywatelska interwencja okazała się kluczowa – odpowiedzialni i odważni świadkowie zajścia podeszli do 48-latka i zabrali mu kluczyki od samochodu, uniemożliwiając dalszą jazdę – mówi sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Mężczyzna wraz z pasażerem próbowali uciec z miejsca zdarzenia pieszo. Dzięki szybkiej reakcji policji osoby te zostały zatrzymane, a wskazany kierowca został przebadany na trzeźwość. Alkomat wykazał obecność blisko trzech promili alkoholu w organizmie mężczyzny.

REKLAMA

Jednak to nie koniec kłopotów zatrzymanego. Po sprawdzeniu danych osobowych w policyjnej bazie, funkcjonariusze odkryli, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Żarach. Dodatkowo okazało się, że kierowca posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów, które zostały mu nałożone za wcześniejsze przewinienia drogowe – mówi sierż. szt. Aleksander Karkosz.

Za złamanie zakazów i popełnienie kolejnego przestępstwa, mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Z uwagi na fakt, że był osobą poszukiwaną, czas do rozprawy sądowej spędzi w celi.

fpt. użyczone Policja Wałbrzych

fpt. użyczone Policja Wałbrzych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także