Stara Kopalnia w projekcie „Mistrzowie kodowania”

Tematy: 


Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia zostało zakwalifikowane do udziału w III edycji projekcie „Mistrzowie kodowania”, którego organizatorem jest Samsung Electronics Polska.

Celem przedsięwzięcia mającego charakter ogólnopolski jest nauka podstaw programowania dla dzieci i młodzieży za pomocą ciekawych oraz przyjaznych narzędzi edukacyjnych. Zrozumienie języków programowania wraz z umiejętnością ich praktycznego zastosowania stanowi podstawę efektywnego funkcjonowania w nowoczesnym, informacyjnym społeczeństwie, umożliwia również przejście od prostego konsumowania technologii do jej tworzenia, rozwijając twórcze zdolności analizy i rozwiązywania problemów. Program „Mistrzowie kodowania” realizowany jest od 2013 roku, a liczba podmiotów w nim uczestniczących sukcesywnie rośnie. Szczegóły dotyczące projektu znajdują się na stronie: www.mistrzowiekodowania.pl

Stara Kopalnia pragnie stać się miejscem w którym dzieci i młodzież będą mogły poznać podstawy nowoczesnych technologii informacyjnych oraz kreatywnie rozwijać swoje zdolności i zainteresowania w tym zakresie. Udział w programie „Mistrzowie kodowania” stanowi istotny krok w tym kierunku.
O szczegółach realizacji projektu Stara Kopalnia poinformuje już wkrótce.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 sierpnia 2015 12:21
`