Stara Kopalnia i Wałbrzyski Ośrodek Kultury będą połączone. Ma być… lepiej i oszczędniej

22 maja 2023 07:13. Flaga Rzeczpospolitej Polskiej na wierzy Starej Kopalni w Wałbrzychu . fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Uchwałę dotyczącą zamiaru połączenia obu instytucji samorządowych w jedną zajmą się na najbliższej sesji rady miejskiej wałbrzyscy radni. Propozycja mówi o tym, że po połączeniu powstanie Centrum Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu.

Taka informacja jest podawana trzy miesiące przed podjęciem decyzji o połączeniu instytucji. Jeżeli zatem radni zgodzą się na propozycję to już od września z mapy Wałbrzycha zniknie Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

Zamiar utworzenia instytucji pn. Centrum Kultury Stara Kopalnia w Wałbrzychu na bazie dotychczasowego Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury w Wałbrzychu i Parku Wielokulturowego- Stara Kopalnia w Wałbrzychu wiąże się z dążeniem do coraz bardziej efektywnego wykonywania zadań Gminy Wałbrzych w zaspokajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej w sferze kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, a także upraszczania struktur zarządzania w zakresie organizowania działalności kulturalnej. Zaproponowane połączenie przyczyni się do lepszego organizowania działalności kulturalnej w mieście, ułatwi zaspokojenie różnorodnych potrzeb społecznych, zwłaszcza w zakresie organizowania i realizacji różnych działań. Jest to także krok ku unowocześnieniu sektora kultury w mieście oraz lepszemu wykorzystaniu potencjału osób zatrudnionych dotychczas w obu instytucjach kultury – połączenie da większą siłę organizacyjną i merytoryczną bez uszczerbku w wykonywaniu dotychczasowych zadań – czytamy w uzasadnieniu.

REKLAMA

Miasto wskazuje na także na niższe koszty utrzymania jednej instytucji czy lepsze wykorzystanie pracowników.

O tym, że miasto ma plany połączenia obu instytucji informowaliśmy już w styczniu.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 22 maja 2023 07:13
`