Stan alarmowy w Dzierżoniowie. Wysoki poziom wody na Piławie. Woda zalewa drogi i podwórka

21 sierpnia 2022 12:00. fot. dzierzoniow.pl

Intensywne opady deszczu doprowadziły do zalania dróg w Dzierżoniowie. Dziś rano w mieście miał się zebrać sztab kryzysowy. Wprowadzony został stan alarmowy. Wszyscy z niepokojem patrzą na poziom wody w rzece Piława. Przekroczony został stan alarmowy.

Prosimy kierowców, ale też pieszych o wyjątkową ostrożność, ponieważ w wielu miejscach woda wypchnęła przykrywy studzienek kanalizacyjnych – apelują dzierżoniowscy urzędnicy.

Od wczoraj służby miejskie monitorują sytuację. Do straży pożarnej trafiło ponad sto zgłoszeń od mieszkańców. W pierwszej kolejności interwencje podejmowane są tam, gdzie woda może powodować zagrożenie.

REKLAMA

Dziś w Dzierżoniowie wprowadzono stan alarmowy.

Wszystkie służby od wczoraj pracują w trybie zarządzania kryzysowego. Na chwilę obecną najtrudniejsza sytuacja jest w Dzierżoniowie, tutaj rzeka przekroczyła stan alarmowy (2,80 m) – informuje tamtejszy magistrat.

Dla mieszkańców potrzebujących pomocy bądź interwencji służb uruchomiono dwa całodobowe numery telefonów: 513 184 664 i 698 618 702.

Na bieżąco oczyszczane są wpusty uliczne, w Przedsiębiorstwie Komunalnym (ul. Bielawska 15B) mieszkańcy mogą otrzymać worki i piasek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 sierpnia 2022 12:00
`