Sprawca powieszenia psa wciąż nieuchwytny. Policja prosi o pomoc

14 grudnia 2018 18:43. Infografika. Fot. źródło: KMP w Wałbrzychu
Infografika. Fot. źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


Po dwóch tygodniach poszukiwań wciąż nie udało się ustalić właściciela psa, który został powieszony na drzewie przy ulicy Łokietka w Wałbrzychu, niedaleko schroniska dla zwierząt. O pomoc apeluje policja, która publikuje wizerunek skrzywdzonego zwierzęcia i detale, które mogą pomóc w jego rozpoznaniu.

Pies został powieszony prawdopodobnie w nocy z 28 na 29 listopada. Zwierzę zostało przywiązane do drzewa i pozostawione na pewną śmierć. Sprawę nagłośniła fundacja z Głuszycy, która została wezwana z prośbą o pomoc do zdarzenia.

Policjanci po dwóch tygodniach nie ustalili kim jest właściciel zwierzęcia, ani tego kto go zamordował. Stąd apel. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia mogą kontaktować się pod numerem telefonu 74 842 0507 lub bezpośrednio z Komisariatem Policji II przy ulicy Psie Pole 7. Funkcjonariusze zapewniają anonimowość.

REKLAMA

Poszukiwane są nie tylko osoby, które były świadkami tego zdarzenia, ale także ci, którzy rozpoznają psa na zdjęciu lub znają i potrafią wskazać jego właściciela. Policja publikuje także zdjęcie charakterystycznego elementu – automatycznej, niebieskiej smyczy, którą suczka została przywiązana do drzewa.

Przypomnijmy, sprawcy szuka także głuszycka fundacja, która wyznaczyła nagrodę za pomoc. Kwota deklarowana to dziesięć tysięcy złotych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 grudnia 2018 18:43
`