Dodano: 1 listopada 2019 10:01

Sprawca potrącernia 11-latki zatrzymany. Długo nie przyznawał się do winy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Sprawca wczorajszego potrącenia 11-letniej dziewczynki w Borównie został zatrzymany – powiedziała w rozmowie z Dziennikiem Magdalena Korościk z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. 21-letni mieszkaniec Kamiennej Góry przez kilka godzin nie przyznawał się do winy.

Według relacji nadkomisarz Korościk kilkanaście minut po otrzymaniu zgłoszenia o potrąceniu 11-latki do policji zgłosił się mężczyzna zgłaszając kradzież białego busa. Ponieważ istniało podejrzenie, że chodzi właśnie o samochód, który potrącił dziecko w Borównie, mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Wałbrzycha w celu złożenia szczegółowych wyjaśnień. Przez kilka godzin podtrzymywał przedstawioną przez siebie wersję zdarzeń.

W tym czasie policjanci prowadzili intensywne poszukiwania samochodu, który kilka minut przed północą udało się odnaleźć porzucony w lesie pomiędzy Borównem, a Kamienną Górą.

REKLAMA

Po odnalezieniu samochodu mężczyzna ostatecznie przyznał się do potrącenia 11-latki. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratora.

Jak informuje Magdalena Korościk, za potrącenie na pasach grozi mu do 8 lat więzienia. Dodatkowo za ucieczkę z miejsca zdarzenia kolejne 4 lata. Mężczyzna był trzeźwy.

Borówno. Fot. uzyczone / juzwiesz24.pl

Borówno. Fot. uzyczone / juzwiesz24.pl

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także