Sprawa mobbingu w wałbrzyskiej policji zamknięta? Prokuratura umorzyła śledztwo

20 lipca 2022 10:03. Komenda Miejska Policji w Wałbrzychu. fot. arch. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Śledztwo dotyczące mobbingu w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu umorzone. Według prokuratury nie było znęcana się czy stalkingu ze strony przełożonych – informuje Radio Zet. Przypomnijmy, śledztwo wszczęto na podstawie anonimowych doniesień. Trwało ponad rok.

O sprawie pisaliśmy jesienią ubiegłego roku. Postępowanie dotyczące ewentualnych nieprawidłowości, do których miało dochodzić w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu wszczęła prokuratura w Świdnicy. Chodziło między innymi o przymuszanie policjantów do pracy, gdy ci powinni znaleźć się na zwolnieniu chorobowym. Anonimowe informacje w tej sprawie mówiły o tym, że do takich sytuacji miało dochodzić, gdy policjanci oczekiwali na wynik testu na COVID-19 czy nawet mieli potwierdzone zakażenie.

Jak informuje dziś Radio Zet, śledztwo w tej sprawie zostało umorzone. Prokuratura potwierdziła tylko jedną sytuację, w której do pracy dopuszczony został jeden policjant oczekujący na test.

REKLAMA

Jak informuje na TT reporterka stacji, Grażyna Wiatr, w ocenie śledczych wysyłanie policjantów na zaległe urlopy w czasie oczekiwania na wynik testu jest zgodne z prawem.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lipca 2022 10:03
`