Spowodował wypadek drogowy. Miał ponad 2 promile we krwi

25 września 2018 10:25. Źródło: KMP w Wałbrzychu

Tematy: 


W wyniku upojenia alkoholowego, a przy tym niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze 42-letni mieszkaniec Boguszowa-Gorc najpierw zjechał z drogi, kolejno uderzył w drzewo, bariery ochronne, by zatrzymać się rozbitym pojazdem w przydrożnym rowie.

Boguszowianin jechał sam kierowanym przez siebie samochodem osobowym ul. Jasną w Boguszowie-Gorcach w kierunku Czarnego Boru. Znajdując się na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierownicą, by ostatecznie zakończyć jazdę w rowie. Mężczyzna miał szczęście że żyje, gdyż jedna z barier ochronnych, w które m.in. uderzył, wbiła się w przednie siedzenie kierowcy.

Badanie mężczyzny wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Utracił prawo jazdy kat. B i C. Z poważnymi obrażeniami ciała został odwieziony do szpitala. Pojazd boguszowianina został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

REKLAMA

Mężczyźnie za popełnione przestępstwo jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, dożywotni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 25 września 2018 10:25
`