Sportowcy z Powiatu Wałbrzyskiego mogą starać się o stypendia. Powiat czeka także na wnioski o nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy

5 stycznia 2023 11:43.
Artykuł powierzony

Tematy: 


Do końca stycznia zarząd Powiatu Wałbrzyskiego zaprasza kluby sportowe, polskie związki sportowe i osoby fizyczne do składania wniosków o stypendia sportowe dla zawodników, oraz nagrody dla zawodników, trenerów i działaczy sportowych. Jakie warunki trzeba spełnić?

Stypendium może otrzymać zawodnik, który posiada aktualną licencję zawodniczą lub inny dokument uprawniający do udziału w zawodach sportowych zawodnika i spełnia co najmniej jeden z następujących warunków: stale mieszka na terenie powiatu wałbrzyskiego lub jest zawodnikiem klubu sportowego, mającego siedzibę i działającego na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Zawodnik musiał osiągnąć w roku bezpośrednio poprzedzającym przyznanie stypendium wysokie wyniki sportowe w tym co najmniej jeden z następujących:

REKLAMA

– zajął miejsce od I do V w Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich, Mistrzostwach Świata, Uniwersjady, Akademickich Mistrzostwach Świata lub Pucharach Świata, Mistrzostwach Europy, lub

– zajął miejsce od I do III w zawodach sportowych rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Stypendysta musi się także zobowiązać do realizacji programu szkoleniowego oraz do udziału w zawodach zgodnie z tym programem. Natomiast osiągnięcia sportowe muszą zostać potwierdzone przez właściwy polski związek sportowy.

Jeżeli chodzi o nagrody, to te przyznawane są za osiągniecia w roku bezpośrednio poprzedzającym złożenie wniosku w następujących kategoriach:

  1. Najlepszy Młody Sportowiec – junior,
  2. Najlepszy Sportowiec – senior,
  3. Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny,
  4. Najlepszy Trener,
  5. Najlepszy Działacz Sportowy.

Nagroda może być przyznana osobie fizycznej, która wyróżnia się osiągnięciami w działalności sportowej, w szczególności wspomaga działania zawodników, trenerów, współorganizuje zawody sportowe, stosuje wartości „fair-play” w sporcie, ma długoletni, twórczy wkład w rozwój sportu na terenie Powiatu Wałbrzyskiego lub osiąga wysokie wyniki we współzawodnictwie sportowym: międzynarodowym- zajęcie miejsca od 1 do 10, krajowym- zajęcie miejsca od 1 do 6, wojewódzkim- zajęcie miejsca od 1 do 3.

Szczegóły oraz wzory wniosków:

https://bip.powiatwalbrzyski.pl/artykul/62/2729/stypendia-i-nagrody-sportowe

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Artykuł powierzony

To jest artykuł powierzony nadeslany przez naszego partnera. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść zawartą w artykule.

Dodano: 5 stycznia 2023 11:43
`