Sporo wody w rzekach. Coś nam grozi?

23 maja 2019 12:53. W strefie wysokiej utrzymuje się między innymi poziom wody w Bystrzycy. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Po intensywnych opadach deszczu wzrósł poziom wody w dolnośląskich rzekach, jeszcze wczoraj, stan ostrzegawczy był nieznacznie przekroczony na Pełcznicy w Świebodzicach. W strefie stanów wysokich wciąż utrzymuje się poziom wody w Strzegomce w Chwaliszowie czy Bystrzycy koło Lubachowa. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższych godzinach woda będzie opadać.

Wczoraj po intensywnych opadach deszczu podniósł się poziom wody w większości dolnośląskich rzek. Służby wojewody informowały o przekroczeniu stanów ostrzegawczych w kilku miejscach, między innymi na Pełcznicy, Nysie Kłodzkiej, Kaczawie czy Witce.

Dziś rano wojewoda dolnośląski poinformował, że stan alarmowy przekroczony jest na Kwisie w Gryfowie Śląskim, a w jedenastu miejscach woda wciąż jest powyżej stanu ostrzegawczego. Chodzi między innymi o Kaczawę, Nysę Kłodzką, Kamienicę, Witkę i Białą Lądecką.  Od wczoraj, w związku z intensywnymi opadami deszczu i wiatrem strażacy interweniowali w całym regionie około 50 razy.

REKLAMA

Sytuacja powoli wraca jednak do normy, od rana poziom wody w większości rzek opada, a synoptycy zapowiadają, że deszczu będzie coraz mniej.

Obecnie na terenie Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego nie ma żadnego ostrzeżenia meteorologicznego, ani hydrologicznego.

W strefie wysokiej utrzymuje się między innymi poziom wody w Bystrzycy. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 23 maja 2019 12:53
`