Spore utrudnienia na trasie do Bolkowa. Fragment krajowej 5 zamknięty do sierpnia

14 marca 2019 10:35. Fragment DK 5, który zostanie zamknięty. fot. użyczone/GDDKiA

Tematy: 


Utrudnienia w ruchu związane są z budową obwodnicy Bolkowa. Dla samochodów zamknięty zostanie po południu ponad dwukilometrowy odcinek drogi krajowej numer pięć z Wrocławia do Jeleniej Góry. Utrudnienia potrwają do połowy sierpnia. Wyznaczonym objazdem kierowcy muszą nadrobić ponad dwadzieścia kilometrów.

Dla ruchu wyłączony zostanie odcinek „piątki” od węzła „Bolków”, to tu droga łączy się z ekspresową S3, do stacji paliw Orlen w Bolkowie. Utrudnienia związane są z budową obwodnicy miasteczka. Po zamknięciu drogi wykonawca rozpocznie przebudowę tego odcinka „piątki” i budowę skrzyżowania z nową obwodnicą. Niestety, zakres prac jest tak duży, że podjęto decyzję o zamknięciu drogi.

Utrudnienia potrwają prawdopodobnie do połowy sierpnia. Do tego czasu wyznaczono objazd od węzła „Bolków” drogą ekspresową S3 do węzła „Jawor Południe”. Dalej drogą wojewódzką, dawną „trójką”, przez miejscowości Sokola i Świny do Bolkowa, gdzie wracamy na krajową „piątkę” w kierunku Jeleniej Góry.

REKLAMA

To jednak nie koniec utrudnień związanych  budową obwodnicy Bolkowa. W planach jest także zamknięcie fragmentu drogi krajowej numer trzy na odcinku od Bolkowa do Jeżowa. O planowanych utrudnieniach będziemy informować.

Mapka objazdu w czasie zamknięcia fragmentu DK 5 z Wrocławia do Jeleniej Góry fot. użyczone / GDDKiA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 14 marca 2019 10:35
`