Spore utrudnienia na autostradzie A4. Korek przed granicą ma już kilka kilometrów

2 kwietnia 2024 12:34. Korek na autostradzie A4. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Uwaga kierowcy, w związku ze zwiększonym natężeniem ruchu drogowego oraz kontrolami granicznymi występują utrudnienia na autostradzie A4 – informuje Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu. Mowa o trasie w kierunku Niemiec. Korek w okolicach przejścia w Jędrzychowie ma już blisko osiem kilometrów. Policja apeluje o wybieranie innych przejść.

W związku ze zwiększeniem natężenia ruchu oraz kontrolami granicznymi prowadzonymi przez stronę niemiecką utworzył się zator do przejścia granicznego w Jędrzychowicach wynosi około 8 kilometrów. Proponujemy na bieżąco sprawdzać natężenie ruchu i wybrać alternatywne trasy przejazdu przez granicę np. w miejscowości Radomierzyce – apeluje zgorzelecka policja.

Kierowcy osobówek, którzy wybiorą tę trasę najlepiej, żeby zjechali z autostrady na węźle Godzieszów i poruszali się drogą wojewódzką nr 296 do drogi krajowej nr 30, a następnie drogą wojewódzką nr 352 w kierunku Radomierzyc. Natomiast dla pojazdów powyżej 3,5 tony zaleca się przejście graniczne w miejscowości Sieniawka, gdzie ruch odbywa się na bieżąco.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 2 kwietnia 2024 12:34
`