Spontaniczna akcja dla okradzionych dzieciaków z domu małego dziecka w Wałbrzychu. Ruszyła zbiórka kasy

29 marca 2022 14:07. Przy ulicy Asnyka, w świeżo wyremontowanym budynku dokonano otwarcia połączonych domów dziecka "trójeczka" i "czwóreczka". 12.05.2017, Wałbrzych fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jest reakcja na kradzież zestawu wypoczynkowego z domu małego dziecka przy ulicy Asnyka w Wałbrzychu. O bulwersującej sprawie informowaliśmy wczoraj. Przypomnijmy, z terenu placówki nieznany sprawca lub sprawcy ukradli ogrodowy, wart ponad dwa i pół tysiąca zestaw wypoczynkowy. Teraz chcą go odkupić pasjonaci sportu ze Świebodzic.

Inicjatorami akcji są Maciej Więcek, kurator sądowy i Mateusz Brzuchacz, instruktor z siłowni Ośrodka Sportu i Rekreacji w Świebodzicach. Panowie postanowili spontanicznie pomóc okradzionej placówce i chcą zebrać trzy i pół tysiąca złotych na odkupienie skradzionego zestawu wypoczynkowego.

Chcemy wywoływać ponownie uśmiech na twarzach dzieci i pięknych Pań tam pracujących. Chcemy kupić im nowe meble ogrodowe. Właśnie rozmawiałem z dyrektor Domu Dziecka Panią Elżbietą Makowska, mamy jej zgodę na akcję, w październiku komplet tych mebli kosztował ok 2600,00 zł, jest inflacja, zapewne cena będzie większa, dlatego ustaliliśmy, że chcemy zebrać 3500,00 zł – informuje Maciej Więcek.

REKLAMA

Inicjatorzy akcji przyznają, że w tej chwili większość z nas skupia się na pomocy uchodźcom z Ukrainy, ale liczą, że uda się znaleźć także takie osoby, które chcą pomóc maluchom z Wałbrzycha.

Jak będą zbierane pieniądze? Zbiórka prowadzona jest na siłowni świebodzickiego OSiRu, lada moment w internecie ruszą także specjalne licytacje. Organizatorzy akcji planują także sportowe challenge połączone z przekazywaniem kasy. Niewykluczone, że ruszy także internetowa rzutka.

Do sprawy będziemy wracać.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 29 marca 2022 14:07
`