Spodziewaliśmy się tej decyzji – mówią dyrektorzy szkół. Wiceprezydent Wałbrzycha apeluje o nieuleganie panice i zachowanie odpowiedzialności [VIDEO]

11 marca 2020 14:04. fot. pixabay.com / ilustracyjne

Tematy: 


Telefonicznie i za pomocą dziennika elektronicznego pracownicy wałbrzyskich szkół informują rodziców o decyzji rządu dotyczącej zamknięcia szkół. Placówki od poniedziałku mają być zamknięte przez dwa tygodnie. W tej sprawie z dyrektorami szkół w wałbrzyskim magistracie spotkała się wiceprezydent Wałbrzycha, Sylwia Bielawska.

Zgodnie z decyzją rządu jutro i pojutrze opiekę dzieciom mają zorganizować jeszcze żłobki, przedszkola i szkoły podstawowe. Zajęć jednak nie będzie, a służby apelują by w miarę możliwości nie wysyłać maluchów do tych placówek. Od jutra nieczynne będą już szkoły średnie. Od poniedziałku przez dwa tygodnie będą zamknięte wszystkie placówki.

Ta kwarantanna ma spowodować, żeby dzieci pozostały w domu, czyli, żeby nie narażały się na zarażenie, bądź roznoszenie wirusa, którego być może mają i z tego wynika działanie rządu – mówi Sylwia Bielawska, wiceprezydent Wałbrzycha.

REKLAMA

Nauczyciele mają w tym czasie być gotowi do pracy. Będą zatem przychodzić do szkół, ale nie będą prowadzić zajęć. Zgodnie z najnowszymi informacjami nauczyciele mają otrzymać wynagrodzenie za ten okres.

To ma być czas, który spędzimy w domu, izolując się od osób, które mogą rozprzestrzeniać wirus – dodaje Bielawska.

Iwona Hnatiuk dyrektor Zespołu Szkół numer 5 w Wałbrzychu przyznaje, że ta decyzja była do przewidzenia i pedagodzy spodziewali się takiej decyzji. Od poniedziałku w  szkole nie będzie uczniów, ale nauczyciele część zadań mogą zadawać elektronicznie.

Nauczyciele mogą zadawać, proponować uczniom prace zdalnie. Przez dziennik elektroniczny, przez platformy czy inne zdalne metody, a szczególnie to dotyczy maturzystów – mówi Hnatiuk.

Szkoły odwołały także zaplanowane na najbliższe dwa tygodnie konkursy czy spotkania z rodzicami.

Nikt nie ma także wątpliwości, że dwa tygodnie wolnego to spore straty w nauce. Dyrektorzy już dziś mówią, że prawdopodobnie trzeba będzie planować dodatkowe zajęcia.

Przypomnijmy, ministerstwo edukacji zapowiedziało, że dzisiejsza decyzja nie wpłynie na kalendarz roku szkolnego. Obecnie nie ma także decyzji związanych z przesunięciem planowanych egzaminów uczniowskich.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 11 marca 2020 14:04
`