Specjalne komunikaty na ulicach Boguszowa. Strażacy apelują – zostań w domu [FILM]

26 marca 2020 11:27. fot. ilustracyjne

Tematy: 


Strażacy i policjanci coraz częściej wyjeżdżają na ulice miast by apelować do mieszkańców o pozostanie w domach. Wykorzystują sprzęt, który jest na wyposażeniu radiowozów i wozów. Apele przekazywane są za pomocą megafonów. Tak dzieje się także w Boguszowie, gdzie z apelem na ulice wyjechał wóz OSP.

Uwaga. Uwaga. W związku z epidemią koronawirusa prosimy o pozostanie w domach i nie wychodzenie bez potrzeby – brzmi komunikat przekazywany przez strażaków.

Przypomnijmy, od wczoraj obowiązuje rozporządzenie, które ogranicza możliwości przemieszczania się. Zgodnie z nowymi przepisami, w czasie epidemii powinniśmy wychodzić z domu tylko w sprawach niezbędnych do naszego funkcjonowania. Do tych zalicza się między innymi wyjście na zakupy, do pracy czy na spacer z psem.

REKLAMA

Najważniejszy zapis dotyczy jednak zakazu gromadzenia się i mówi o tym, że w nie możemy gromadzić się w grupach większych niż dwie osoby. Wyjątek stanowią rodziny.

Specjaliści nie mają wątpliwości, że izolacja jest w tej chwili najlepszą i najskuteczniejszą metodą walki z epidemią. Chodzi w tej chwili o spowolnienie przyrostu chorych, co ma nie doprowadzić do przeciążenia systemu.

Według najnowszych danych, w Polsce odnotowano 1085 potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem z Chin. Zmarło 15 osób. Na Dolnym Śląsku liczba zakażonych to 150 osób.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 26 marca 2020 11:27
`