Specjalna komisja NFZ: Uzdrowisko bez ograniczeń w realizacji kontraktów

8 marca 2018 12:16. Pracownicy Prokuratury, policji i nadzoru budowlanego podczas oględzin spalogo Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie. Fot. archiwalna, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Narodowy Fundusz Zdrowia nie ograniczy kontraktowania świadczeń realizowanych w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina – tak zadecydowała specjalna komisja jaka wizytowała Szczawno-Zdrój w związku z poniedziałkowym pożarem. Inspektorzy NFZ uznali, że Uzdrowisko jest w stanie realizować zlecone zabiegi i opiekę nad pacjentami wspomagając się pozostałymi obiektami spółki i częściowym outsourcingiem usług.

To bardzo dobra wiadomość dla nie tylko dla pracowników spółki, ale i dla całej Gminy Uzdrowiskowej. Przypomnijmy, że w pożarze jaki wybuchł w Zakładzie Przyrodoleczniczym w nocy z niedzieli na poniedziałek 5 marca 2018 roku zniszczeniu uległa administracyjna obiektu. Spłonęła dokumentacja medyczna i administracyjna, jednak sporą część sprzętu medycznego, znajdującego się w pozostałych, oddalonych częściach budynku udało się uratować. Straty spowodowane przez ogień szacowane są na 25 mln złotych. Ubezpieczenie obiektu opiewa na 30 mln złotych. Przyczyny pożaru bada prokuratura.

Dodano: 8 marca 2018 12:16
`