Specjalna komisja NFZ: Uzdrowisko bez ograniczeń w realizacji kontraktów

8 marca 2018 12:16. Pracownicy Prokuratury, policji i nadzoru budowlanego podczas oględzin spalogo Zakładu Przyrodoleczniczego w Szczawnie. Fot. archiwalna, fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Narodowy Fundusz Zdrowia nie ograniczy kontraktowania świadczeń realizowanych w Uzdrowisku Szczawno-Jedlina – tak zadecydowała specjalna komisja jaka wizytowała Szczawno-Zdrój w związku z poniedziałkowym pożarem. Inspektorzy NFZ uznali, że Uzdrowisko jest w stanie realizować zlecone zabiegi i opiekę nad pacjentami wspomagając się pozostałymi obiektami spółki i częściowym outsourcingiem usług.

To bardzo dobra wiadomość dla nie tylko dla pracowników spółki, ale i dla całej Gminy Uzdrowiskowej. Przypomnijmy, że w pożarze jaki wybuchł w Zakładzie Przyrodoleczniczym w nocy z niedzieli na poniedziałek 5 marca 2018 roku zniszczeniu uległa administracyjna obiektu. Spłonęła dokumentacja medyczna i administracyjna, jednak sporą część sprzętu medycznego, znajdującego się w pozostałych, oddalonych częściach budynku udało się uratować. Straty spowodowane przez ogień szacowane są na 25 mln złotych. Ubezpieczenie obiektu opiewa na 30 mln złotych. Przyczyny pożaru bada prokuratura.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 8 marca 2018 12:16
`