Sowi Bieg. Nowa impreza w regionie. Przyjmie się?

21 lutego 2020 08:44. Sowi Bieg. Konferencja prasowa. fot. DAI / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Sowi Bieg to nowa inicjatywa powiatu dzierżoniowskiego, Dzierżoniowa, Pieszyc i Bielawy. Pierwszą edycję imprezy zaplanowano siódmego czerwca. Na starcie pojawi się siedmiuset biegaczy. Organizatorzy chcą, by w przyszłości kilkunastokilometrowy bieg zamienił się w półmaraton.

Pomysł organizacji biegu, który zachęcałby mieszkańców do większej aktywności pojawił się już kilka lat temu. W ubiegłym roku doszło do pierwszego spotkania organizacyjnego. Wspólnymi siłami urzędników powiatu, Dzierżoniowa, Pieszyc i Bielawy udało się ostatecznie zorganizować dwunastokilometrowy bieg.

Zaczynamy bieg w Dzierżoniowie. Przebiegamy przez Pieszyce i kończymy metą w Bielawie. Malownicza trasa. Ukazująca nasz region – mówi Andrzej Bolisęga, wicestarosta powiatu dzierżoniowskiego.

REKLAMA

Początkowo limit zawodników wynosił pięćset osób, ostatecznie został podwyższony do siedmiuset startujących. Lista startowa jest już pełna.

Jak przyznają biegacze z Dzierżoniowa, trasa tej imprezy jest łatwa i każdy bez problemów powinien sobie z nią poradzić. Zawodnikom na całej trasie będzie towarzyszył widok na Góry Sowie. To głównie płaska trasa z kilkoma, niewielkimi wzniesieniami.

Bieg ma być w przyszłości rozwijany do półmaratonu po całym, dzierżoniowskim trójmieście.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 lutego 2020 08:44
`