Sondażowe wyniki wyborów. Roman Szełemej nie kryje zaskoczenia

7 kwietnia 2024 22:30. Roman Szełemej. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Sondażowe wyniki wyborów do sejmików wojewódzkich dają pierwsze miejsce Prawu i Sprawiedliwości – blisko 34 procent, drugie miejsce zajęła Koalicja Obywatelska – blisko 32 procent i trzecie miejsce Trzecia Droga – 13,5 procent. Sondaże mówią także o tym, że we Wrocławiu dojdzie do drugiej tury wyborów, w której Jacek Sutryk zmierzy się z Izabelą Bodnar. O komentarz tych doniesień poprosiliśmy prezydenta Wałbrzycha.

Jest dla mnie zaskakujące, że po ujawnieniu tylu afer, nieprawidłowości, tylu skandalicznych faktów, które pewnie dopiero przed nami, jeżeli chodzi o całą skalę tych nadużyć, nadal środowisko prawicowe, PiSu ma jedną trzecią elektoratu, jest jakimś zaskoczeniem – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha w rozmowie z naszym reporterem przekonywał, że była to bardzo intensywna kampania.

REKLAMA

Ta chęć utrzymania dobrej zmiany, która dokonała się 15 października była, jest niezwykle mocna. Nie znam oczywiście wyników ostatecznych. Mamy tylko sondażowe wyniki sondażowe, one pokazują, że koalicja 15 października trzyma się mocno – mówi Roman Szełemej.

Prezydent Wałbrzycha w czasie kampanii wyborczej mocno wspierał ubiegającego się o reelekcję prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka. Wyniki sondażowe pokazują, że we Wrocławiu będzie druga tura. Jak sytuację komentuje Roman Szełemej?

Dla mnie wynik we Wrocławiu oczywiście oznacza drugą turę. Nie wiemy, jak będzie w naszych miastach, w Legnicy, Jeleniej Górze, czy w Wałbrzychu. Bardzo ważny wynik to jest wynik Rafała Trzaskowskiego. Mogę dzisiaj z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, że właśnie będziemy mieli wkrótce kandydata na prezydenta Polski w osobie Rafała Trzaskowskiego. Jego przekonujące, no miażdżące właściwie zwycięstwo, tak można powiedzieć, pokazuje, że jest akceptowany – mówi Szełemej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 kwietnia 2024 22:30
`