Dodano: 25 lutego 2022 18:12

Solidarni z Ukrainą. Niebiesko-żółta flaga na maszcie na Rondzie Unii Europejskiej

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nad Rondem Unii Europejskiej zatrzepotała niebiesko-żółta flaga. To wyraz solidarności mieszkańców Wałbrzycha z narodem ukraińskim, najechanym wczoraj przez wojska rosyjskie.

Rondo Unii Europejskiej to miejsce, gdzie w symboliczny sposób władze Wałbrzycha podkreślają swoją solidarność i zainteresowanie wydarzeniami na świecie. Przypomnijmy, że tuż po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych nad rondem zatrzepotała flaga Stanów Zjednoczonych. W ramach wsparcia białoruskich protestów po wyborach w 2020 roku wjeżdżający do miasta kierowcy widzieli powiewającą, biało-czerwo-białą, zakazaną na Białorusi flagę.

Flaga jako symboliczny wyraz wsparcia narodu ukraińskiego to oczywiście tylko symbol. Dziś popołudniu władze Wałbrzycha zadeklarowały daleko idącą pomoc i gotowość przyjęcia uchodźców zza wschodniej granicy.

REKLAMA

Ukraińska flaga na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Polska i europejska flaga na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Flagi na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Ukraińska flaga na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także