Dodano: 25 lutego 2022 18:12

Solidarni z Ukrainą. Niebiesko-żółta flaga na maszcie na Rondzie Unii Europejskiej

Tematy: 


To jest Nasz news

Do informacji, które tu opisujemy pierwsi dotarli reporterzy Dziennika Wałbrzych. Dziękujemy za to, że nas czytacie. Jeśli macie ciekawe informacje, lub byliście świadkami zdarzenia / wypadku – dajcie nam znać! Dziękujemy!

Nad Rondem Unii Europejskiej zatrzepotała niebiesko-żółta flaga. To wyraz solidarności mieszkańców Wałbrzycha z narodem ukraińskim, najechanym wczoraj przez wojska rosyjskie.

Rondo Unii Europejskiej to miejsce, gdzie w symboliczny sposób władze Wałbrzycha podkreślają swoją solidarność i zainteresowanie wydarzeniami na świecie. Przypomnijmy, że tuż po wyborach prezydenckich w Stanach Zjednoczonych nad rondem zatrzepotała flaga Stanów Zjednoczonych. W ramach wsparcia białoruskich protestów po wyborach w 2020 roku wjeżdżający do miasta kierowcy widzieli powiewającą, biało-czerwo-białą, zakazaną na Białorusi flagę.

Flaga jako symboliczny wyraz wsparcia narodu ukraińskiego to oczywiście tylko symbol. Dziś popołudniu władze Wałbrzycha zadeklarowały daleko idącą pomoc i gotowość przyjęcia uchodźców zza wschodniej granicy.

REKLAMA

Ukraińska flaga na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Polska i europejska flaga na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Flagi na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Ukraińska flaga na Rondzie Unii Europejskiej. Fot. Jacek Zych

Zobacz także