Dodano: 5 października 2021 13:42

Sobótka. Wydobyto ciało trzeciego zaginionego nurka. Tragiczny bilans akcji

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nurkowie nie wypłynęli z zalanej kopalni w Sobótce w niedzielę. Po południu rozpoczęły się ich poszukiwania. Na Dolny Śląsk ściągnięto specjalistów z całego kraju. W poniedziałek przed południem odnaleziono ciała dwóch nurków. Wieczorem trzeciej, zaginionej osoby. Śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci wszczęła prokuratura.

W czasie kursu nurkowego organizowanego w nieczynnej kopalni zginęły trzy osoby. Okoliczności tragedii wyjaśniają policja i prokuratura.

W niedzielę po czternastej do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęła informacja o wypadku na terenie dawnej kopalni w Sobótce.

REKLAMA

Z uzyskanych informacji wynikało, że podczas kursu nurkowego dwóch z uczestników nie wypłynęło na powierzchnię w wyznaczonym czasie. Natychmiast na miejsce zostały skierowane specjalistyczne jednostki ratownicze, a także policjanci – informuje policja.

Z kolejnych ustaleń wynikało, że po dwóch zaginionych nurków ruszyli kolejni dwaj, którzy próbowali uratować kolegów. Niestety na powierzchnię wrócił tylko jeden.

Nurkowie, którzy zginęli pod wodą to mieszkańcy województwa dolnośląskiego, informuje policja. Mieli od 30 do 52 lat.

W niedzielę akcja ratunkowo-poszukiwawcza prowadzona była do późnych godzin wieczornych. W poniedziałek rano ją wznowiono. Przed południem odnaleziono ciała dwóch nurków. Wieczorem udało się je wydobyć na powierzchnię. Także wczoraj ustalono lokalizację ciała trzeciego zaginionego nurka.

Dziś wznowiono akcję, w czasie której wydobyto ciało trzeciego nurka.

Fot. źródło: KWP Wrocław

Fot. źródło: KWP Wrocław

Fot. źródło: KWP Wrocław

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Zobacz także