SMOG dusi Szczawno-Zdrój. W Wałbrzychu nie jest lepiej, a to dopiero początek sezonu grzewczego

30 października 2019 22:18. Fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Jakość powietrza w Szczawnie-Zdroju jest bardzo zła – informuje serwis Airly. To tam trafiają dane z sześciu mobilnych czujników zamontowanych w uzdrowisku. Na portalu można wyczytać, że dzienna norma stężenia niebezpiecznych pyłów wielokrotnie przekroczyła limit WHO. Pojawiające się na stronie komunikaty sugerują, by nie wychodzić z domu.

Początek jesieni był bardzo ciepły, w końcu nadeszło jednak ochłodzenie. Wystarczyło kilka dni z niższymi temperaturami by uzdrowisko zaczął dusić SMOG. Z danych przedstawianych na portalu Airly wynika, że na bardzo złą sytuację wskazują czujniki zamontowane na ulicach Tadeusza Kościuszki, Kolejowej czy Wojska Polskiego.

Czujniki pokazują między innymi stężenie pyłu PM10, którego norma jest przekroczona czterokrotnie. Stężenie pyłu PM2.5 przekroczone jest pięciokrotnie.

REKLAMA

Niewiele lepiej jest w Wałbrzychu. Czujnik zainstalowany na Wysockiego pokazuje, że jakość powietrza jest zła. To dane z serwisu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Portal Airly podaje dane także z czujnika zamontowanego na Piaskowej Górze. Tutaj także jakość powietrza jest zła.

Co zrobić w takiej sytuacji? Warto unikać w tym momencie spacerów. Lepiej nie wietrzyć już przed snem mieszkań. Powinniśmy pamiętać także, że sami mamy wpływ na jakość powietrza. Jeżeli wciąż mamy stare piece opalane węglem, a palimy w nich na przykład śmieciami, to my najprawdopodobniej trujemy okolicę.

Postaw nam kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 października 2019 22:18
`