Dodano: 2 sierpnia 2021 09:14

Śmiertelny wypadek w Głuszycy. Ofiary to młodzi ludzie. Policja ujawnia okoliczności

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ofiarami wypadku, do którego doszło wczoraj wieczorem na drodze z Głuszycy do Nowej Rudy jest para 20-latków poinformowała dziś wałbrzyska policja. Cztery inne osoby, podróżujące drugim z aut biorącym udział w zdarzeniu trafiły do szpitala.

Do wypadku doszło wczoraj po godzinie dziewiętnastej na drodze wojewódzkiej DW381 tuż przy granicy Głuszycy Górnej. Według ustaleń policji kierujący samochodem Honda Civic nie dostosował prędkości do panujących warunków jazdy. Na śliskiej drodze auto straciło przyczepność i wpadło w poślizg. Jadąc już bokiem zderzyło się z jadącym od dołu Audi. Życia młodych ludzi nie udało się uratować pomimo podjętej przez ratowników próby reanimacji. Cztery osoby podróżujące Audi trafiły do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Nadmierna prędkość była też powodem wypadku, do jakiego doszło w niedzielę wczesnym popołudniem na drodze do Strugi. Tam jadąca samochodem BMW kobieta także nie dostosowała prędkości do panujących warunków. Z nieustalonych dotąd przez policję przyczyn zjechała na lewy pas i uderzyła w jadący od strony Szczawna-Zdroju samochód. W tym wypadku ucierpiało aż sześć osób. Wszystkie trafiły do szpitala.

REKLAMA

Ostatnich kilka dni to tragiczne żniwo na dolnośląskich drogach Śmierć poniosły 4 osoby. Żadna z nich nie przekroczyła 25 roku życia.

Wypadek w Głuszycy Górniej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wypadek w Głuszycy Górniej. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wypadek na drodze wojewódzkiej 385 ze Szczawna-Zdroju do Strugi. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Źródło: OSP Stare Bogaczowice

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także