Dodano: 17 listopada 2020 15:13

Śmiertelnie niebezpieczna pułapka lasach koło Lubawki. Stalowa linka przy drzewach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


O tym, że ktoś rozwiesza stalowe linki pomiędzy drzewami ostrzegło dziś Nadleśnictwo Kamienna Góra. Leśnicy apelują jednocześnie do tych, którzy jeżdżą po lasach między innymi na rowerach o ostrożność. Taka pułapka potrafi być śmiertelnie niebezpieczna.

Takie działania są skrajnie nieodpowiedzialne i mogą skończyć się bardzo tragicznie. Z lasu korzysta wiele osób, niektóre w sposób nielegalny, ale nie jest to sposób na rozwiązanie problemu – informują na FB leśnicy.

Tu odnoszą się do motocrossowców i właścicieli quadów, którzy nielegalnie jeżdżą po lasach zarządzanych przez kamiennogórskie nadleśnictwo. Leśnicy przypominają jednak, że próby samodzielnego wymierzania kary nie będą przez nich tolerowane i wspólnie z policją zrobią wszystko, by namierzyć konstruktora pułapek.

REKLAMA

Nadleśnictwo przypomina, że oprócz miłośników adrenaliny, którzy wjeżdżają do lasów łamiąc prawo, po leśnych duktach jeździ wielu rowerzystów, wiele osób także biega. To dla takich osób linki rozwieszone pomiędzy drzewami także mogą stwarzać śmiertelne zagrożenie.

Leśnicy apelują, jeżeli ktoś trafi na takie pułapki powinien skontaktować się z Nadleśnictwem Kamienna Góra. Linki, na które trafiono w ostatnim czasie znalezione zostały w lasach nad ogródkami działkowymi w Lubawce i na Świętej Górze.

Pułapki w lesie pod Lubawką fot. użyczone / Nadleśnictwo Kamienna Góra

Pułapki w lesie pod Lubawką fot. użyczone / Nadleśnictwo Kamienna Góra

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także