Dodano: 7 czerwca 2021 08:18

Śmierć w pożarze. Tragedia na Białym Kamieniu w Wałbrzychu

Tematy: 


Jedna osoba zginęła w pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Ignacego Daszyńskiego w Wałbrzychu. Ogień pojawił się nad ranem. Doszczętnie zniszczył lokal, w którym doszło do tragedii. W czasie pożaru doszło do eksplozji butli z gazem. Kilkunastu mieszkańców ewakuowało się przed przyjazdem służb. Akcja trwała kilka godzin.

Dziś około godziny 3.50 przyjęliśmy zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu przy ulicy Daszyńskiego 15. Łącznie w akcji brało udział 6 zastępów, 21 strażaków – mówi Robert Strojny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu.

Ogień pojawił się w mieszkaniu na drugim piętrze. Siedemnaście osób ewakuowało się jeszcze przed przyjazdem służb. Śmiertelna ofiara to mieszkaniec lokalu, w którym wybuchł ogień.

Mieszkanie w całości spalone. Częściowo przepalone stropy. Pożar również wydostał się na strych – dodaje Strojny.

Akcja była trudna, bo w mieszkaniu znajdowały się butle z gazem propan butan. W czasie wchodzenia ratowników do budynków doszło do rozszczelnienia jednej z butli i niewielkiego wybuchu.

Okoliczności tragedii będą wyjaśniać policja i prokuratura.

Kilka godzin trwała akcja gaszenia pożaru mieszkania w kamienicy przy ulicy Daszyńskiego w Wałbrzychu. W wyniku spalenia zginął ok. 60-letni mężczyzna. For. DAI / Dziennik Wałbrzych

Zobacz także

© DTP Service s.c. Wałbrzych 2015