Śmierć niemowlaka w Świdnicy. Nowe fakty

13 grudnia 2020 14:18. Marek Rusin, prokurator rejonowy w Świdnicy fot. Jacek Zych

Tematy: 


W sprawie zatrzymani zostali rodzice 5 tygodniowego dziecka, oboje byli pijany. Ojciec miał blisko 3 promile, matka 1,5. Na jutro wyznaczono sekcję zwłok, która odpowie na pytanie, co było przyczyną śmierci niemowlaka.

Policję po godzinie piątej rano wezwało pogotowie ratunkowe. To wcześniej, o tym, że dziecko nie oddycha miała poinformować matka dziecka.

W sprawie zatrzymano rodziców dziecka. Ojciec miał blisko trzy promile, natomiast matka blisko półtora promila alkoholu. Oboje trzeźwieją.

REKLAMA

Postępowanie prowadzone jest wstępnie w kierunku narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci.

Dziś śledczy wspólnie z biegłym przeprowadzili oględziny miejsca znalezienia zwłok, jak i samych zwłok. Trwa zabezpieczanie dokumentacji lekarskiej i przesłuchania sąsiadów. Na jutro wyznaczono sekcję zwłok, która ma wyjaśnić przyczyny śmierci niemowlaka.

Wyniki sekcji mogą wpłynąć na zmianę kwalifikacji śledztwa. To od nich zależy także czy i jakie zarzuty usłyszą rodzice. Śledczy przekonują, że dziecko było zadbane higienicznie, wcześniej portal RMF24.pl informował, że na jego ciele widoczne były siniaki.

Ojciec dziecka ma 45 lat, kobieta, matka ma 36 lat.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 13 grudnia 2020 14:18
`