Śmierć na singletracku. Służby miały problem z dojazdem, bo turyści zastawili wjazdy

4 czerwca 2021 21:30. Specjalistyczna Toyota Hilux - nowy samochód Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR. 4.01.2019 r. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Wczoraj na trasie Pętla Ostoja w okolicach Międzylesia doszło do zatrzymania krążenia u rowerzysty. Do poszkodowanego na czas nie mogły dojechać służby, straż pożarna czy ratownicy GOPR, bo drogi dojazdowe były zastawione przez samochody turystów. Rowerzysta zmarł, leśnicy zapowiadają koniec taryfy ulgowej dla źle parkujących.

Niestety po raz kolejny służby nie mogły dotrzeć na miejsce. Po raz kolejny światło drogi było tak małe, że GOPR, Straż Pożarna, Pogotowie Ratunkowe miały problem z przejazdem. Takie sytuacje nie mogą mieć miejsca. Ludzkie życie jest kruche i jest wartością największą. Liczy się czas – czytamy we wpisie Nadleśnictwa Międzylesie.

Leśnicy zwracają uwagę, że następnym razem to każdy z nas może potrzebować pomocy.

REKLAMA

Takie sytuacje zdarzają się w wielu miejscach naszego Nadleśnictwa, w związku z tym Straż Leśna nie będzie miała taryfy ulgowej dla tych, którzy blokują drogi – zapowiadają leśnicy i apelują jednocześnie do turystów o rozsądek.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 4 czerwca 2021 21:30
`