Dodano: 20 stycznia 2021 10:48

Wałbrzych. Śmieci w lasach. Posprzątać postanowił… wilk [FILM]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Nadleśnictwo Wałbrzych opublikowało kolejny film z wilkiem w roli głównej. – Na filmiku mamy gospodarza w swoim domu, który sprząta po gościach wyrzucających śmieci pod siebie – komentują leśnicy. Niby żart, ale w ten sposób leśnicy zwracają uwagę na problem śmieci w lasach. Fotopułpaki już kilka razy zarejestrowały wilki bawiące się butelkami, dętkami czy różnego rodzaju plastikowymi śmieciami.

Wraz z publikacją filmu leśnicy apelują o zabieranie śmieci z lasu.

To tak niewiele trzeba – wystarczy zabrać mały woreczek na śmieci do plecaka i tam wszystko pakować. Mając taki woreczek można nawet zabrać ze sobą inne śmieci po jakimś bałaganiarzu – komentują leśnicy.

REKLAMA

W komentarzu do filmu dodają, że wilki, podobnie jak psy, też lubią się bawić różnymi przedmiotami. Szczególnie młode osobniki. Kilkukrotnie fotopułapki umieszczane w lasach pod Wałbrzychem zarejestrowały, jak wilki bawią się butelkami, dętkami, sznurkami i innymi, plastikowymi przedmiotami.

To tylko uświadamia i szokuje, jak wiele śmieci zostaje w lesie. Choć czasami taka zabawa może wyglądać „słodko”, to w wyniku jej do żołądka wilka mogą trafić plastikowe i gumowe fragmenty, które mogą narobić wiele złego – przyznają leśnicy.

 

Wilk bawiący się butelką fot. użyczone / Nadleśnictwo Wałbrzych

fot. użyczone / Nadleśnictwo Wałbrzych

fot. użyczone / Nadleśnictwo Wałbrzych

fot. użyczone / Nadleśnictwo Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także