Służby nie potwierdzają działań w Boguszowie-Gorcach

12 lutego 2019 18:02. Boguszów-Gorce. Fot. Ilustracyjna. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Żadna z formacji, CBA ani CBŚ, nie potwierdziła nam działań operacyjnych w ostatnich kilku dniach w Boguszowie-Gorcach. O tym, że żadnych działań policji nie zlecała także prokuratura, informuje prokurator okręgowy w Świdnicy Tomasz Orepuk.

O to, czy medialne doniesienia w sprawie rzekomych działań służb dezorganizują pracę i tak już pozbawionego burmistrza urzędu miejskiego zapytaliśmy Grzegorza Łuczkę, pełniącego obowiązki sekretarza urzędu MIejskiego w Boguszowie-Gorcach:

– Pracy urzędu może nie dezorganizują, jednak prezentowanie nierzetelnych i niesprawdzonych informacji przez jeden z portali ma negatywny wpływ na pracowników, ponieważ łączenie spraw o irytującym charakterze z urzędem naraża na szwank nasz wizerunek – i urzędu, i urzędników. Dlatego takie działania są, w naszej opinii, nieprawdziwe, nierzetelne i naruszające dobre imię Urzędu Miasta. 

REKLAMA

Grzegorz Łuczko, zapytany wprost, czy w ostatnim czasie jakiekolwiek służby prowadziły działania związane z Urzędem Miejskim w Boguszowie-Gorcach odpowiedział:

– Z tego co nam, jeśli chodzi Urząd, wiadomo, to nie. Oczywiście na polecenie prokuratury policja pojawiła się, żeby zabezpieczyć dokumentację, niezbędną w toku postępowania. Natomiast o sensacja pojawiających się na jednym z portali dowiadujemy się od dziennikarzy. 

Niezależnie od urzędników w Boguszowie o prowadzenie działań zapytaliśmy rzecznika prokuratury okręgowej w Świdnicy.

Na tym etapie śledztwa prokuratura nie zlecała żadnych działań w Boguszowie-Gorcach – powiedział prokurator Tomasz Orepuk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 12 lutego 2019 18:02
`