Słowacja przetestuje wszystkich mieszkańców. W Polsce blisko 10 tys. nowych chorych w ciągu doby

17 października 2020 18:51. fot. użyczone / pixabay.com

Tematy: 


Słowacja przygotowuje do gigantycznej operacji przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa dla wszystkich obywateli, z wyjątkiem dzieci do 10 lat – taką informację przekazał dziś premier tego kraju. Tymczasem w Polsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 9622 nowe przypadki zakażenia. Zmarły 84 osoby.

Testowanie mieszkańców Słowacji ma rozpocząć się za tydzień. Jak informuje RMF24.pl nie wiadomo czy będzie obowiązkowe, czy nie. Operację ma przeprowadzić wojsko. Lekarze nadal mają opiekować się jedynie pacjentami w szpitalach.

Słowacja kupiła o tego celu blisko 13 milionów testów, których jednostkowa cena nie przekracza około 20 złotych. Nie są one tak dokładne jak testy PCR, ale dają szybki wynik. Osoby, u których badanie da wynik pozytywny mają być kierowane na kwarantannę.

REKLAMA

Tymczasem w Polsce w ciągu ostatniej doby przybyło 9622 chorych. To kolejny, dobowy rekord nowych zakażeń. Na samym Dolnym Śląsku odnotowano 524 nowe przypadki.

Przypomnijmy, od dziś obowiązują nowe obostrzeniach w żółtych i czerwonych strefach. Cały kraj jest w żółtej strefie z wyjątkiem regionów, w których wprowadzono ograniczenia związane z czerwoną strefą. Tych stref jest ponad sto pięćdziesiąt. Na Dolnym Śląsku to między innymi powiat kamiennogórski.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 17 października 2020 18:51
`