Słoneczny uphill Rogowiec, czyli 7 km i 700 metrów w górę

2 października 2018 13:52.

Tematy:

73 zawodników stanęło na starcie zorganizowanego już po raz czwarty biegu na szyczyt Rogowca w Gminie Głuszyca. Zawodnicy zmierzyli się z wymagającą , siedmiokilometrową trasę i 643 metrami przewyższeń. Bieg na szczyt z ruinami najwyżej położonego zamku w Polsce (870 m. n.p.m.) oferował wszystko, co biegacze górscy lubią najbardziej: długie i strome podbiegi oraz ostre, szybkie zbiegi.

Najszybciej na szczyt  IV biegu Uphill Rogowiec wbiegł Czech Andrzej Penc ze Starostina (40:41.5) Drugi był Adam Bednarz z Złoczew z czasem 41:48.8. Miejsce trzecie wywalczył świdniczanin Patryk Bryłkowski (42:00.2. Wśród kobiet najszybciej dystans pokonała Ewa Błauciak z Tarnowa (ZGBF) z czasem 51:21.9. Drugą panią na mecie była Joanna Hoja z Wałbrzycha (Alpin Sport Team) z czasem 52:01.9. Trzecie miejsce wśród kobiet zdobyła Aleksandra Bocheńska z Wrocławia (Pro-Run Wrocław) czas 55:19.0. Najlepszą zawodniczką z Głuszycy została Sabina Jelewska, a najlepszym głuszyczaninem – Mariusz Kostasz.