Dodano: 28 lipca 2021 11:42

Sławna Skalna Czaszka dostępna dla turystów! To niecodzienna atrakcja Gór Stołowych

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Długo wyczekiwana, tajemnicza atrakcja, czyli Skalna Czaszka w Górach Stołowych oficjalnie udostępniona turystom – informuje Park Narodowy Gór Stołowych. Do tej pory by zobaczyć skałę w kształcie czaszki turyści musieli łamać przepisy schodząc ze szlaku. Teraz nietypową atrakcję mogą obejrzeć legalnie.

Do tej pory za zejście ze szlaku i wizytę przy Skalnej Czaszce groził mandat. To jedna z najbardziej rozpoznawalnych formacji skalnych w pobliżu Kopy Śmierci w Górach Stołowych.

By udostępnić to miejsce park wybudował specjalne, metalowe schody, które znajdują się przy niebieskim szlaku pomiędzy Lisią Przełęczą i Skałami Puchacza.

REKLAMA

Skalna Czaszka znajduje się na terenie ochrony ścisłej. Dojście do atrakcji jest ogrodzone „zeribą”. Prosimy jej nie przekraczać, nie penetrować okolicznych terenów oraz upraszamy o zachowanie ciszy z uwagi na okoliczne ostoje zwierząt – apelują pracownicy Parku Narodowego Gór Stołowych.

Par dodaje, że po udostępnieniu Skalnej Czaszki nie ma w planach udostępniania innych, tajemniczych miejsc w górach. Wyjaśnia, że czaszka znajduje się nieopodal jednego z najchętniej odwiedzanych szlaków w Parku Narodowym Gór Stołowych, a za udostępnieniem tego miejsca przemawiał fakt, że osoby poszukujące nietypowej formacji skalnej rozdeptywały teren objęty ścisłą ochroną.

Jednocześnie park ostrzega, że wobec tych, którzy nie będą przestrzegać przepisów i będą schodzić poza wyznaczony szlak, będą wyciągane konsekwencje.

W parkach narodowych jesteśmy TYLKO GOŚCMI – przypominają pracownicy PNGS.

Legendarna, nielegalna atrakcja Gór Stołowych – skalna czaszka fot. użyczone

Legendarna, nielegalna atrakcja Gór Stołowych – skalna czaszka fot. użyczone

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także