Słabe wyniki matur w Wałbrzychu. Które szkoły najsłabsze?

7 lipca 2021 09:19.

Tematy: 


Co trzeci uczeń w Wałbrzychu nie zdał matury – wynika z danych podanych przez wałbrzyski Urząd Miasta. Najgorzej sprawa wygląda w technikach – tu tegoroczny egzamin dojrzałości zdało zaledwie 46% uczniów. „–  Zbieramy żniwa 1,5 rocznej nauki zdalnej – powiedziała naszemu reporterowi odpowiedzialna za edukację, wiceprezydent Wałbrzycha Sylwia Bielawska.

– To jest również pokłosie problemów, z którymi się ci maturzyści wielokrotnie spotykali. Pamiętajmy, że oni żyli w izolacji. w odosobnieniu, bardzo źle to wpływało na ich psychikę i wiemy, jak wiele interwencji z zakresu pomocy psychologicznej trzeba było w szkołach średnich podejmować. – wyjaśnia wiceprezydent Bielawska.

Ja wynika z raportu najwięcej problemów wałbrzyscy uczniowie mieli z językiem polskim. Najlepszą zdawalność zanotowano w przypadku języków obcych, nawet na poziomie rozszerzonym i matematyki. Na tle szkół wyróżniło się I Liceum Ogólnokształcące, gdzie w klasie z maturą międzynarodową egzamin zdali wszyscy.

REKLAMA

– Trzeba dodać, że nie tylko 100% osób zdało, ale zdało z bardzo, bardzo wysokimi notami Jeżeli nota maksymalna to jest 45 punktów, a my mamy 3 absolwentów, którzy zdali na poziomie 42-43 punktów to jest naprawdę powód do dumy. 

Tu warto wyjaśnić, że średnia matur międzynarodowych na terenie kraju to 33 punkty. Średnia uczniów z wałbrzyskiego 1-go Liceum to 35 punktów. Tegoroczny egzamin dojrzałości zdało w Wałbrzychu 69% abiturientów. To tyle samo co w Legnicy i mniej niż w Jeleniej Górze (73%) i na całym Dolnym Śląsku (72%).

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 7 lipca 2021 09:19
`