Słaba frekwencja na religii. Biskup Świdnicki apeluje do rodziców

21 września 2020 07:35. Szkoła. Fot. ilustracyjna. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Każdy człowiek ochrzczony w wieku szkolnym ma obowiązek uczestniczyć w szkolnej katechezie – przypomina w specjalnym komunikacie Biskup Świdnicki. Marek Mendyk przypomina, że obowiązek ten dotyczy nie tylko uczniów podstawówek, ale także szkół średnich, a to na rodzicach spoczywa obowiązek złożenia odpowiedniej deklaracji w szkołach.

– Docierają do nas niepokojące informacje, że sporo młodych ludzi nie uczestniczy w zajęciach z religii lub się z nich wypisuje – czytamy w komunikacie.

Zdaniem kurii wynika to z faktu, że zajęcia katechezy odbywają się w niedogodnym dla uczniów czasie, przed godziną ósmą czy nawet po godzinie piętnastej, w zbyt licznych klasach i ciasnych salach.

REKLAMA

Biskup apeluje, by w sytuacjach, gdy plan zajęć uniemożliwia uczestniczenie w katechezie lub ją utrudnia to rodzice domagali się wręcz od dyrekcji szkół zmian. W komunikacie czytamy także, że szkoła nie może domagać się corocznego składania deklaracji dotyczącej uczestniczenia w katechezie, bo to nadużycie. Zdaniem kurii deklaracja złożona przy zapisie dziecka do szkoły obowiązuje aż do czasu jej wycofania.

Odwołując się do wiary rodziców, ich sumienia i odpowiedzialności przed Bogiem, zwracam się z gorącym apelem: zapiszcie swoje dzieci na religię – apeluje w komunikacie biskup Marek Mendyk.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 21 września 2020 07:35
`