Skrzywanek odwołany. Jest nowy prezes Uzdrowiska Szczawno-Jedlina

16 stycznia 2019 08:33. Paweł Skrzywanek odwołany ze stanowiska prezesa spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. fot. archiwalna, Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Dotychczasowa prezes Spółki Sanatoria Dolnośląskie została prezesem spółki Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A.. Nieoficjalne informacje o tym pojawiały się już od jakiegoś czasu, jednak dopiero wczoraj, 15 stycznia 2019 roku, rada nadzorcza odwołała z tego stanowiska Pawła Skrzywanka. Roszady pociągają za sobą także zmiany w Sanatoriach Dolnośląskich, gdzie stanowisko prezesa objął Tomasz Maciejowski – to także wczorajsza decyzja rady nadzorczej tej spółki.

Paweł Skrzywanek był prezesem uzdrowiska od 2013 roku. Rok wcześniej pracę w Sanatoriach Dolnośląskich rozpoczęła Barbara Grzegorczyk, która na kilka miesięcy, w 2015 roku straciła stanowisko po prowokacji dziennikarzy „Super Ekspressu”, którym Grzegorczyk obiecywała przyspieszenie rezerwacji turnusu dla teściów jednego z dolnośląskich polityków. W 2016 Grzegorczyk wróciła jednak na funkcję prezesa.

Odwołanie Skrzywanka może mieć związek z politycznymi sympatiami byłego prezesa, którego powołała na stanowisko jeszcze Platforma Obywatelska. Na decyzję mógł rzutować także ubiegłoroczny pożar w Zakładzie Przyrodoleczniczym w Szczawnie-Zdroju.

REKLAMA

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 16 stycznia 2019 08:33
`