Dodano: 21 lipca 2021 14:05

Skrajnie małe zainteresowanie szczepieniami. Koniec punktu masowego szczepienia

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Jedynie 300 osób wyraziło chęć przyjęcia pierwszej dawki szczepionki przeciw Covid-19 w Świdnicy do końca lipca. – Zainteresowanie szczepieniami gwałtownie spada – mówią urzędnicy. Zaledwie 36% Świdniczan zostało zaszczepionych – wynika z dalszych  informacji uzyskanych w świdnickim Ratuszu. Miasto rezygnuje z punktu masowych szczepień. Punkt w hali lodowiska zostanie zlikwidowany, rozpocznie się program szczepień mobilnych.

Świdnica rezygnuje z masowego szczepienia, żeby podobnie jak inne miasta wyjść do mieszkańców pod przysłowiowy dom. Stąd pomysł zaczerpnięty częściowo z Wrocławia uruchomienia szczepieniobusu. Będzie się w nim można zaszczepić jednodawkowym preparatem firmy Johnson and Johnson:

– W każdą sierpniową niedzielę w rynku zaparkuje specjalny autobus MPK w którym będzie się można zaszczepić bez rejestracji. Wystarczy tylko przyjść i pokazać dowód osobisty – wyjaśnia Magdalena Dzwonkowska z Urzędu Miasta w Świdnicy.

REKLAMA

Tempo szczepień w Świdnicy spada. W lipcu do przyjęcia pierwszej dawki szczepionki zarejestrowanych jest zaledwie 300 osób. Stąd decyzja o przeniesieniu stacjonarnego punktu szczepień do ośrodka zdrowia:

Od środy 21 lipca odbywały się one będą  centrum medycznym Eskulap przy ulicy Zamenhoffa. Szczepić się można będzie od poniedziałku do piątku, zgodnie z wcześniejszym harmonogramem

Od 14 maja w świdnickim punkcie masowych szczepień podano ponad 15 tysięcy dawek szczepionki. Większość to Pfitzer i Moderna. Według danych jakie uzyskałem w Urzędzie Miejskim w pełni zaszczepionych jest zaledwie 20 tysięcy mieszkańców Świdnicy.

Szczepieniobus ze Świdnicy. Grafika użyczona / UM Świdnica

Akcja szczepień „Szczepmy się z Górnikiem”. fot. Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także