Dodano: 4 maja 2020 09:12

Skatowali młotkiem psa. Dostaną nawet 15 lat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tematy: 


Wałbrzyscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn z Boguszowa-Gorc, którzy w ubiegłym tygodniu młotkiem skatowali psa. Błąkające się po mieście, zakrwawione zwierzę uratowali mieszkańcy. Oddali psa pod opiekę weterynarza i zawiadomili policję.

Mundurowym udało się ustalić pochodzenie zwierzęcia. Zatrzymani w sprawie dwaj mężczyźni – 32 i 34-letni mieszkańcy ulicy Walentynowicz w Boguszowie Gorcach przyznali się do skatowania zwierzęcia przy użyciu młotka. Powód był prozaiczny – jak mówią policjanci zwierzę po prostu przeszkadzało mężczyznom. Próbowali je je zabić uderzając kilkakrotnie młotkiem w głowę, a następnie wynieśli na pobliskie ogródki działkowe. Ostatecznie czworonóg jednak przeżył i o własnych łapach udało mu się wyjść na ulicę.

Próba bestialskiego zamordowania psa to nie jedyne, co mężczyźni mieli na sumieniu. Starszy z mężczyzn był znany policji: w ciągu ostatnich kilku miesięcy przypisuje mu się  dokonanie szeregu włamań do obiektów gospodarczych na terenie miasta. Na dodatek 34-latek działał w warunkach recydywy, dlatego za kraty więzienia może trafić nawet na 15 lat. Drugi z podejrzanych nie był wcześniej karany. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w stosunku do obu mężczyzn sąd zastosuje zakaz posiadania zwierząt.

REKLAMA

Fot. źródło: FB Na pomoc zwierzętom

Fot. źródło: FB Na pomoc zwierzętom

Fot. źródło: FB Na pomoc zwierzętom

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zobacz także