Siódmy chory pod opieką lekarzy w Wałbrzychu. We Wrocławiu koronawirus dotarł do pacjentów kolejnego szpitala

3 kwietnia 2020 12:50. Fot. ilustracyjna. Źródło: Adobe Stock

Tematy: 


Pod opiekę lekarzy Specjalistycznego Szpitala imienia doktora Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu trafił siódmy pacjent. To mieszkanka Kamiennej Góry, u której badanie potwierdziło obecność koronawirusa. We Wrocławiu wirus z Chin pojawił się na oddziale przeszczepowym Kliniki Przylądek Nadziei, gdzie pod opieką lekarzy są dzieci.

Kobieta, która jako siódma pacjentka trafiła pod opiekę lekarzy z Wałbrzycha przebywała za granicą. Jej stan jest umiarkowany, podobnie, jak pozostałych pacjentów. To dwaj mieszkańcy powiatu wałbrzyskiego, trzy osoby z powiatu kłodzkiego i jedna osoba z Wałbrzycha.

Tymczasem we Wrocławiu groźny wirus dotarł do kolejnego szpitala. Pozytywny wynik badania potwierdził obecność koronawirusa u jednego z pacjentów Oddziału Przeszczepowego Kliniki Przylądek Nadziei. Wszystkie osoby przebywające na oddziale zostały objęte nadzorem epidemiologicznym. Co ważne, ta placówka opiekuje się głównie dziećmi walczącymi z nowotworami.

REKLAMA

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem stwierdzono także na kilku oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Mowa o Klinice Kardiologii, Klinice Chorób Wewnętrznych, Zawodowych i Nadciśnienia Tętniczego, Klinice Chirurgii Małoinwazyjnej i w Centralnej Izbie Przyjęć przy ulicy Skłodowskiej.

Wrocławski szpital, jeden z największych w regionie wprowadza reżim sanitarny na wszystkich oddziałach, na których pojawił się wirus.

 

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 3 kwietnia 2020 12:50
`