Silny wiatr w całym regionie. Najgorsze jednak przed nami

30 września 2019 11:51. fot. ilustracyjne / Jacek Zych / Dziennik Wałbrzych

Tematy: 


Od rana przed silnym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Momentami prędkość wiatru może wynieść nawet 100 km/h. Służby wojewody dolnośląskiego apelują do mieszkańców o szczególną ostrożność.

Średnia prędkość wiatru w regionie waha się od 30 do 50 km/h. Miejscami może wiać nawet z prędkością do 100 km/h. Na Śnieżce już odnotowano prędkość wiatru sięgającą blisko 150 km/h.

Tak silny wiatr może łamać gałęzie i przewracać całe drzewa, może także uszkodzić budynki i znacznie utrudnia jazdę. Do tego w całym regionie przelotnie ma padać deszcz. Na drogach zrobi się zatem także mokro i ślisko.

REKLAMA

Wydane przez synoptyków ostrzeżenie obowiązuje do godziny dwudziestej, jednak zdaniem obserwatorów pogody, kulminacji niebezpiecznych zjawisko pogodowych powinniśmy się spodziewać w godzinach od 13.oo do 16.oo.

O czym warto pamiętać? O zamknięciu okien w mieszkaniu lub usunięciu luźnych przedmiotów z balkonu czy podwórka. Samochody warto parkować z dala od drzew czy reklam wielkopowierzchniowych.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 30 września 2019 11:51
`