Silny wiatr, deszcz, a nawet śnieg. Przed nami załamanie pogody. Jest ostrzeżenie IMGW

1 maja 2021 20:13.

Tematy: 


Przed intensywnymi opadami deszczu, w górach opadami śniegu i przed silnym wiatrem ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dziś w nocy i jutro.

Zdaniem synoptyków intensywne opady deszczu mogą pojawić się dziś w nocy i utrzymają się do jutrzejszego popołudnia.

Prognozowana całkowita suma opadów od 20 mm do 40 mm, miejscami 50 mm – czytamy w ostrzeżeniu IMGW.

REKLAMA

Instytut ostrzega także przed opadami śniegu, te mają pojawić się jednak na terenach powyżej 800 metrów n.p.m.. Lokalnie może pojawić się od pięciu do piętnastu centymetrów świeżego śniegu.

Załamaniu pogody ma towarzyszyć także silny wiatr.

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z północnego-zachodu i zachodu – informuje IMGW.

Ostrzeżenie o deszczy i wietrze dotyczy Wałbrzycha, powiatów świdnickiego, dzierżoniowskiego, wałbrzyskiego, kłodzkiego i kamiennogórskiego. W tych trzech ostatnich, na wyżej położonych terenach może padać śnieg.

W tych regionach obowiązuje także drugi stopień zagrożenia hydrologicznego.

W wyniku intensywnych opadów deszczu w zlewniach dopływów Odry, Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy, Kaczawy, Bobru, i Nysy Łużyckiej wystąpią wzrosty stanów do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Lokalnie możliwe jest osiągnijcie stanów alarmowych – czytamy w komunikacie IMGW.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 1 maja 2021 20:13
`