Siemoniak i Augustynowska składają interpelację w sprawie niejasności w sprawie finansowania kampanii Anny Zalewskiej.

20 lipca 2017 13:52. Poseł PO Tomasz Siemoniak na walbrzyskim rynku. Fot. Jacek Zych / FORUM

Tematy: 


Nie milkną echa nieprawidłowiści, jakich dopuścić miałaby się wywodząca się z wałbrzyskiego PiS minister edukacji Anna Zalewska. Kilka tygodni temu dziennikarz Gazety Wyborczej opisał rozmowę z byłym pracownikiem wrocławskiego oddziału PCK, który pod własnym nazwiskiem oświadczył, że przekazywał pieniądze ze zbiórek do rąk członków Prawa i Sprawiedliwości. Bartłomiej Łoś-Tynowski ujawnił m.in., że 7 tys. złotych wpłacił na kampanię minister Anny Zalewskiej, startującej w wyborach w 2015 roku z okręgu Wałbrzyskiego PiS, i którego była wówczas przewodniczącą.

Były wiceminister Obrony Narodowej, obecnie poseł na Sejm PR z okręgu wałbrzyskiego Tomasz Siemoniak oraz pochodząca z Wrocławia posłanka Joanna Augustynowska złożyli w drodze interpelacji poselskiej „W sprawie defraudacji pieniędzy z dolnośląskiego PCK na potrzeby kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości”.

Występują w niej o ujawnienie informacji, czy prokuratura podjęła kroki prawne aby doprowadzić do wyjaśnienia sprawy, oraz czy Minister Sprawiedliwiści i Prokurator Generalny zamierza objąć szczególnym nadzorem śledztwo prokuratury dotyczące wyprowadzenia pieniędzy z dolnośląskiego PCK na potrzeby kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

interpelacja poselska T. Siemoniaka i J.Augustynowskiej. Źródło: Twitter

 

Sprawa finansowania kampanii wyborczych z funduszy spółek miejskich nie jest w Wałbrzychu nowością. W 2011 roku kilkaset tysięcy złotych z kas przedsiębiorstw komunalnych w Wałbrzychu miało trafić do prominentnych polityków Platformy Obywatelskiej. Wyprowadzane z miejskich spółek pieniądze miały zasilać m.in. fundusz wyborczy Zbigniewa Chlebowskiego i senatora Romana Ludwiczuka, w sprawie pojawiało się również nazwisko posłanki PO, Małgorzaty Mrzygłodzkiej. W rezultacie tego oraz zarzutów korupcji wyborczej, jakie ciążyły na byłym prezydencie Piortrze Kruczkowskim Zarząd dolnośląskiej PO rozwiązał w 2011 roku struktury partii w Wałbrzychu

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dodano: 20 lipca 2017 13:52
`